TE Connectivity K10P-11A15-120
Power Relay 120VAC 15A DPDT(28.2mm 21.8mm 34.9mm) Socket Medical
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TE Connectivity K10P-11A15-120.
element14 APAC
Datasheet3 páginasHace 13 años
JRH Electronics
IHS
Electro Sonic
TE Connectivity
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
Restocked
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
EE Concierge
SímboloFootprint
SnapEDA
SímboloFootprint
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Componentes relacionados
TE ConnectivityK10P-11AT5-120
K10 Series 15 A DPDT 120 VAC Bracket Mount Miniature General Purpose Power Relay
TE Connectivity5-1393144-4
K10 Series Miniature Electromechanical Relay DPDT 15A 110VDC 11000Ohm Quick Connect Socket
TE Connectivity6-1393144-5
Power Relay 110VDC 15A DPDT(28.17mm 21.84mm 35.56mm) THT Medical
TE Connectivity / P&BPCLH-202A1S,000
PCLH Series Miniature Power Relay 2-Pole 2-Form C 12 VAC 40 Ohm 1.4 VA Silver Cadmium Oxide
Schneider Electric782XBXM4L-24D
Schneider Electric General Purpose Relay; 15A; DPDT; 24VDC; 8-Blade; LED; Mechanical Indicator; Test Button
Schneider Electric782XBXM4L-240A
Electromechanical Relay, DPDT, 12A (Contact), 28VDC (Contact), AC/DC Output
Descripciones
Descripciones de TE Connectivity K10P-11A15-120 suministradas por sus distribuidores.
K10 Series 15 A DPDT 120 VAC Socket Mount Miniature General Purpose Power Relay
RELAY, E-MECH, DPDT, 15A, CTRL-V 120AC, VOL-RTG 120/30AC/DC, 6 PIN, K10 SERIES
Electromechanical Relay DPDT 15A 120VAC 3.9KOhm Socket
Relay, Dpdt, 120Vac, 30Vdc, 15A; Contact Configuration:Dpdt; Coil Voltage:120Vac; Contact Current:15A; Product Range:K10 Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:120V; Relay Terminals:Quick Connect Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity K10P-11A15-120
K10P-11A15-120=K10/K20 Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: AC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 2 Form C DPDT-CO Contact Current Rating: 15 A General Purpose Power Relay AC Monostable 2 Form C DPDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: K10P-11A15-120 | Internal Number: 4-1393144-0 | TE Connectivity | Potter & Brumfield