TE Connectivity FN2415L-16-29
Power Line Filter EMC 0Hz to 400Hz 16A 250VAC Terminal Block Flange Mount
NRND
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TE Connectivity FN2415L-16-29.
IHS
Datasheet4 páginasHace 0 años
Electro Sonic
Tendencia de 3 meses:
+90.00%
Cadena de suministros
Introduction Date2025-07-23
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 weeks ago)
Descripciones
Descripciones de TE Connectivity FN2415L-16-29 suministradas por sus distribuidores.
Single Phase Chassis Mount Filter 250VAC, 16A, STB Terminal 29, <3mA
Power Line Filters 16A 3mH EMC Filter 2.59mA LeakgeCurrent
Single Phase EMI Filter, 250V, 400Hz
FN2415L-16-29, TE CONNECTIVITY / SCHAFFNER
LINE FILTER 250VAC 16A CHASS MNT
Power Line Filter, 1Phase, 16A, Tb; Filter Applications:General Purpose; Voltage Rating:250Vac; Current Rating:16A; No. Of Phases:Single Phase; No. Of Stages:2 Stage; Filter Input Terminals:Terminal Block Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN2415L-16-29
FN2415L-16-29 Current Rating: 16 A Input Termination Type: Terminal Block Output Termination Type: Terminal Block Leakage Current (Max) (120VAC, 60Hz): 1.49 mA Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz): 2.59 mA High Performance Filters Fn2415 & Single Phase Emc Filter For Control Equipment | 16 A Terminal Block 1.49 mA | Part Number: FN2415L-16-29 | Internal Number: 821961-SF | TE Connectivity | Schaffner