TE Connectivity CRGH0805J560R
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 560 Ohm, 330 Mw, - 5%, 150 V
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TE Connectivity CRGH0805J560R.
IHS
Datasheet4 páginasHace 1 años
Tendencia de 3 meses:
-4.00%
Introduction Date1997-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Componentes relacionados
Yageo GroupRC0805JR-07560RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 560Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0805JR-07560RL
Res Thick Film 0805 560 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805JR-13560RL
Res Thick Film 0805 560 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 560 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 560 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 560 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/°C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Descripciones
Descripciones de TE Connectivity CRGH0805J560R suministradas por sus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 560ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film Resistors - SMD CRGH0805 5% 560R 0.33W
RES, 560R, 5%, 0.33W, 0805, THICK FILM
Surface Mount Resistors, Power Resistor, 2 Termination, 0805, Taped & Reeled, 5 %, Thick Film, Resistance Class Up to 1kΩ, 560 Ω, .33 W, Neohm CRGH
RES, 560R, 5%, 0.33W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 560ohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 330mW; Resistance Toler
Special Order: CRGH0805 5% 560R 0.33W Resistance Value: 560 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 560 Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH0805J560R | Internal Number: 6-1879377-8 | TE Connectivity | NEOHM