TE Connectivity CRGCQ1210F150R
Res Thick Film 1210 150 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TE Connectivity CRGCQ1210F150R.
Tendencia de 3 meses:
Restocked
Introduction Date2019-08-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Descripciones
Descripciones de TE Connectivity CRGCQ1210F150R suministradas por sus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 330000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 1210 150R 1%
RES, 150R, 1%, 1210, THICK FILM; Resistor Case Style: 1210 [3225 Metric]; Resistance: 150ohm; Product Range: CRGCQ Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Ma; Available until stocks are exhausted Alternative available
Res, 150R, 1%, 0.5W, 1210, Thick Film; Resistance:150Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500Mw; Resistor Case/Package:1210 [3225 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V |Te Connectivity CRGCQ1210F150R
CRGCQ 1210 150R 1% Resistance Value: 150 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 1210 Surface Mount Resistor | 150 Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRGCQ1210F150R | Internal Number: 1-2176345-5 | TE Connectivity | NEOHM