TE Connectivity CRGCQ1206J10R
Res Thick Film 1206 10 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±400ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TE Connectivity CRGCQ1206J10R.
Sager Electronics
Technical Drawing1 páginasHace 7 años
JRH Electronics
Tendencia de 3 meses:
-0.10%
Introduction Date2018-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Descripciones
Descripciones de TE Connectivity CRGCQ1206J10R suministradas por sus distribuidores.
250mW Thick Film Resistors ±5% ±400ppm/℃ 10Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 1206 10R 5% SMD Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 10ohm, 200V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 1206
RES, 10R, 5%, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 10ohm; Product Range: CRGCQ Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ±
CRGCQ 1206 10R 5% Resistance Value: 10 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 1206 Surface Mount Resistor | 10 Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRGCQ1206J10R | Internal Number: 2176344-7 | TE Connectivity | NEOHM