TE Connectivity CRG0402J330K
Res Thick Film 0402 330K Ohm 5% 1/16W ±200ppm/°C Molded SMD SMD
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TE Connectivity CRG0402J330K.
Master Electronics
Datasheet8 páginasHace 7 años
Datasheet8 páginasHace 1 años
Farnell
element14 APAC
TE Connectivity
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
Restocked
Introduction Date2009-09-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
Componentes relacionados
Res Thick Film 0402 330K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 300K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 300K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402JR-07330KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 330kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402JR-07300KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 300kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 360kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descripciones
Descripciones de TE Connectivity CRG0402J330K suministradas por sus distribuidores.
Avnet Japan
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 330 Kohm, 63 Mw, - 5%, 50 V, 0402 [1005 Metric] Rohs Compliant: Yes
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 330000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thick Film Resistors - SMD CRG0402 5% 330K
Thick Film Resistor CRG 0402 5% 330K
Resistor, 330K, 5%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style:0402 [1005 Metric]; Resistance:330kohm; Product Range:CRG Series; Voltage
Special Order: CRG0402 5% 330K Resistance Value: 330K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 330K Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRG0402J330K | Internal Number: 3-1622826-3 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 330K, 5%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 330kohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (27-Jun-2018); Climatic Category: 55/125/56; External Depth: 0.35mm; External Length / Height: 1mm; External Width: 0.5mm; Full Power Rating Temperature: 70°C; Insulation Resistance: 1000Mohm; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 125°C; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Range: -55°C to +125°C; Overload Voltage: 100V; Reel Quantity: 10000; Resistor Mounting: Surface Mount Device; Tape Width: 8mm; Temperature Coeff. +: 200ppm/°C; Temperature Coeff. -: 200ppm/°C; Tolerance +: 5%; Tolerance -: 5%; Voltage Rating V DC: 50V