TE Connectivity CRG0402F750K
Res Thick Film 0402 750K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TE Connectivity CRG0402F750K.
IHS
Datasheet8 páginasHace 3 años
Electro Sonic
TE Connectivity
Master Electronics
X-ON
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+8.63%
3DDescargar
TraceParts
3DDescargar
Ultra Librarian
SímboloFootprint
Descargar
Introduction Date2009-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
Componentes relacionados
Yageo GroupRC0402FR-07750KL
Res Thick Film 0402 750K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0402 750K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0402FR-07750KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 750kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402FR-07768KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 768kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 680000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
TE ConnectivityCRG0402F680K
Res Thick Film 0402 680K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Descripciones
Descripciones de TE Connectivity CRG0402F750K suministradas por sus distribuidores.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 750000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 750 Kohm, 63 Mw, - 1%, 50 V, 0402 [1005 Metric] |Neohm Te Connectivity CRG0402F750K
Thick Film Resistors - SMD CRG0402 1% 750K
CRG0402 SMT CHIP RESISTOR,750K 1% 0.063W
RES, 750K, 1%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 750kohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018)
Special Order: CRG0402 1% 750K Resistance Value: 750K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 750K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRG0402F750K | Internal Number: 8-1676480-6 | TE Connectivity | NEOHM