TE Connectivity CAP120ASANG
Power/Signal Relay, SPST-NO, 28VDC (Coil), 150A (Contact), 900VDC (Contact), Panel Mount
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TE Connectivity CAP120ASANG.
IHS
Datasheet3 páginasHace 1 años
Electro Sonic
Master Electronics
Sager Electronics
element14 APAC
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
Restocked
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
SnapEDA
SímboloFootprint
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.49.00.75
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Componentes relacionados
TE Connectivity1618408-2
Power/Signal Relay, SPST, 28VDC (Coil), 150A (Contact), 1000VDC (Contact), Panel Mount
TE Connectivity1393315-9
Power Relay 24VDC 141Ohm 130A SPST-NO-DM Flange High Current Relay Automotive
Electromechanical Relay 12VDC 85Ohm 120A SPST-NO (28.5x28.5x36.8)mm Plug-In Power Relay
Descripciones
Descripciones de TE Connectivity CAP120ASANG suministradas por sus distribuidores.
Contactor, 1-Pole, Spst-No, 28Vdc, Panel; Load Current Inductive:-; Relay Mounting:Panel; Operating Voltage:600Vdc; Contact Configuration:Spst-No; No. Of Poles:1 Pole; Switching Power Ac3:-; Switching Current Ac1:150A; Coil Voltage Rohs Compliant: Yes |Kilovac Te Connectivity CAP120ASANG
CAP120ASANG=CONTACTOR, SPST-NO Contact Arrangement: SPST NO Contact Current Rating: 150 A Coil Voltage (Max): 28 VDC Coil Voltage Rating: 28 VDC Coil Termination: Flying Lead SPST 150 A 28 VDC | Part Number: CAP120ASANG | Internal Number: 2-1618403-6 | TE Connectivity