TE Connectivity AVC19MS16FE0DT5A04
Anti-Vandal Pushbutton Switch SPST Momentary RGB Illuminated Ring Flat Button 19mm 1A 24V Panel Mount
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TE Connectivity AVC19MS16FE0DT5A04.
Introduction Date2021-09-21
Descripciones
Descripciones de TE Connectivity AVC19MS16FE0DT5A04 suministradas por sus distribuidores.
AVC19M FLAT S16 RGB R 500MM/1X6
Capacitive Anti-Vandal Illuminated AVC Silver Panel Mount Front Pushbutton Switch 1A DC 24V -20C~65C
SPST, 1A, 24VDC, Wire Terminal, Panel Mount
Anti-Vandal Illuminated Capacitive Switch
VANDAL RESISTANT SW, SPST, 1A, 24V, PANL; Contact Configuration:SPST; Actuator / Cap Colour:Natural; Product Range:AVC Series; Switch
AVC19M FLAT S16 RGB R 500MM/1X6 Push Button Switch Product Type: Anti-Vandal Switch Configuration (Pole-Throw): Single Pole - Single Throw Number of Actuators: Single Actuator Profile: Flush Bushing Style: Threaded Anti-Vandal Switch Single Pole - Single Throw Flush | Pushbutton Switch | Part Number: AVC19MS16FE0DT5A04 | Internal Number: 2342834-9 | TE Connectivity | ALCOSWITCH