TE Connectivity / DEUTSCH YHDP24-24-23PEL024
RoHS Compliant NOT SPECIFIED NOT SPECIFIED CIRCULAR CONNECTOR Connector CIRCULAR CONNECTOR
IHS
Datasheet6 páginasHace 1 años
TE Connectivity
RS (Formerly Allied Electronics)
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+21.95%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
TraceParts
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2018-01-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descripciones
Descripciones de TE Connectivity / DEUTSCH YHDP24-24-23PEL024 suministradas por sus distribuidores.
Circular Housing Receptacle 23 Position Pin Contact Cable Mount
RCPT, SIZE 24, HDP, -L024 | TE Connectivity YHDP24-24-23PEL024
Circular Connector, 23 Contact(s), Male
REC, 23P, BLK, E, WTHD, 16, P Nominal Voltage Architecture: 48 V 12 V 24 V Connector & Housing Type: Housing for Male Terminals Connector System: Wire-to-Wire Mating Pin Diameter: 1.59 mm Mating Pin Diameter: .063 in Deutsch Hdp20 Housing | 48 V Housing for Male Terminals | Part Number: HDP24-24-23PE-L024 | Internal Number: YHDP24-24-23PEL024 | 1.59 mm | TE Connectivity | DEUTSCH