TDK SLF7032T-102MR13-2PF
Inductor Power Shielded Wirewound 1mH 20% 100KHz Ferrite 130mA 5.736Ohm DCR Blister T/R
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TDK SLF7032T-102MR13-2PF.
TDK
Datasheet5 páginasHace 6 años
Farnell
Arrow Electronics
_legacy Avnet
JRH Electronics
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-6.32%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
Ultra Librarian
SímboloFootprint
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2026-03-31
LTD Date2026-12-31
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Componentes relacionados
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 20% 1KHz 120Q-Factor Ferrite 0.15A 5.4Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 0.15A 3.4Ohm DCR T/R
Power Inductors - SMD FIXED IND 1MH 150MA 3.4 OHM SMD
Wurth Elektronik74404064102
POWER INDUCTOR General Purpose Inductor, 1000uH, 10%, 1 Element, SMD, 2424
Inductor Power Shielded Bobbin Core 1000uH 20% 100KHz Ferrite 0.18A 6Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 20% 1KHz 90Q-Factor Ferrite 0.33A 2.37Ohm DCR T/R
Descripciones
Descripciones de TDK SLF7032T-102MR13-2PF suministradas por sus distribuidores.
IND FIXED Wirewound Ferrite 1mH 130mA 5.736 OHM (Max) ±20% 2828 T/R
General Purpose Inductor, 1000uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2828
INDUCTOR, POWER LINE, 1000UH, 0.13A; Inductance: 1mH; RMS Current (Irms): 130mA; Inductor Construction: Wirewound; Saturation Current (Isat): -; Product Range: SLF Series; DC Resistance Max: 4.78ohm; Inductance Tolerance: ± 20%
Surface mount shielded wirewound power inductor with 1mH inductance and 20% tolerance, tested at 100kHz. Features a ferrite core, 130mA rated current, and 5.736 Ohm DC resistance. Operates from -20°C to 105°C and is housed in a 7032 metric case. This lead-free, RoHS compliant component is supplied on tape and reel.