TDK SLF6028T-470MR59-PF
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 0.92A 0.252Ohm DCR 2424 T/R
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TDK SLF6028T-470MR59-PF.
TDK
Datasheet5 páginasHace 6 años
IHS
Farnell
element14 APAC
Tendencia de 3 meses:
-11.17%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
Introduction Date2004-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2026-03-31
LTD Date2026-12-31
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Componentes relacionados
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 1.4A 0.16Ohm DCR T/R
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 1.1A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 1.1A 0.18Ohm DCR 2828 Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 1.1A 0.156Ohm DCR 2424 Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 1A 0.3Ohm DCR 2020 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 1KHz Ferrite 1.05A 0.21Ohm DCR Automotive AEC-Q200 T/R
Descripciones
Descripciones de TDK SLF6028T-470MR59-PF suministradas por sus distribuidores.
General Purpose Inductor, 47uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2424
SLF Series 6 x 6 mm 47 uH ±20 % Tol. 0.59 A Shielded SMT Power Inductor
FIXED IND 47UH 920MA 252MOHM SMD
SMD / SMT Inductors (Coils), L=47μH, L x W x T :
100KHz 2MHz 590mA 920mA 8 47¦ÌH 252m¦¸ ¡À20% SMD 6mm*6mm*3mm
590mA 47uH 卤20% 590mA SMD,6x6mm Power Inductors ROHS
SLF Nonstandard 0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm 47muH
6Mm X 6Mm X 2.8Mm, -40 To +105 Degc, 0.59A, 47 H, 252M/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk SLF6028T-470MR59-PF
INDUCTOR, 47UH, 20%, 0.59A, SMD; Product Range: SLF Series; Inductance: 47µH; DC Current Rating: 590mA; DC Resistance Max: 0.252ohm; Inductance Tolerance: ± 20%; Self Resonant Frequency Min: -; Inductor Case Style: SMD; SVHC: No