TDK NLC453232T-221K-PF
Inductor Power Unshielded Wirewound 220uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 120mA 9Ohm DCR 1812 T/R
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TDK NLC453232T-221K-PF.
_legacy Avnet
element14
Componentes relacionados
General Purpose Inductor, 220uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
Inductor Chip Wirewound 220uH 10% 796KHz 40Q-Factor Ferrite 0.1A 10Ohm DCR 1812 T/R
Inductor RF Molded Wirewound 220uH 10% 796KHz 40Q-Factor 0.1A 10Ohm DCR 1812 T/R
TAIYO YUDENCBC2518T221K
Inductor Power Chip Wirewound 220uH 10% 796KHz Ferrite 0.11A 10.92Ohm DCR 1007 T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 220uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 80mA 10.92Ohm DCR 1210 Blister T/R
Ind Power Shielded Wirewound 220uH 10% 796KHz Ferrite 80mA 1210 Blister T/R
Descripciones
Descripciones de TDK NLC453232T-221K-PF suministradas por sus distribuidores.
Wirewound Inductor, 220 uH, 9 Ohm, ± 10%, 5.5 MHz, 120 mA, 1812 [4532 Metric]
POWER LINE IND, 220UH,120MA,10%,5.5MHz; Product Range:TDK - NLC453232 Series; In
General Purpose Inductor, 220uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1813
INDUCTOR, POWER LINE, 220UH, 1812; Inductance: 220µH; Inductance Tolerance: ± 10%; DC Resistance Max: 9ohm; DC Current Rating: 120mA; Q Factor: 20; Self Resonant Frequency: 5.5MHz; Q Test Frequency: 796kHz; Inductor Case Style: SMD; No. of Pins: 2; DC Current Max: 120mA; Inductor Type: Power; Package / Case: 453232; Q @ Vr F: 20; Q Factor @ Frequency: 20 @ 796kHz; Resistance: 9ohm; Resonant Frequency: 5.5MHz