TDK B72220S621K101
B722 Series 825 V 620 Vrms 1650 V Clamp 6500 A 280 pF StandarD Leaded Varistor
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TDK B72220S621K101.
Newark
Datasheet46 páginasHace 14 años
_legacy Avnet
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Tendencia de 3 meses:
Restocked
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.40.00
Introduction Date2001-04-05
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Epcos B72220S0621K101 625V 230J 20mm Standard series Metal Oxide Leaded Varistor
VARISTOR 1.1KV 6.5KA DISC 20MM / 1.1 kV 6.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 20mm
LittelfuseV660LA100BP
LA Series 850 VDC 660 V RMS 1650 V Clamp 6500 A 400 pF Radial Lead Varistor
LittelfuseV660LT100BP
Var MOV 660VAC/850VDC 6500A 1100V Thru-Hole Radial T/R
StandardD Series 20 mm 1 Circuit Through Hole 1.1KV 6.5KA MOV Varistor
LittelfuseV625LA80BP
Varistor Metal Oxide 625 Volt AC 825 Volt 6500 Amp 1100 Volt Through Hole Bulk
Descripciones
Descripciones de TDK B72220S621K101 suministradas por sus distribuidores.
Varistor, 625 Vrms @ +85 C, 825 VDC @ +85 C, 6500 A (Max.) @ +85 C, Leaded
Var MOV 625VAC/825VDC 6500A 1000V Thru-Hole Radial Bulk
TVS Varistor, 625 VAC, 825 VDC, StandarD B722, 1.65 kV, Disc, Radial Leaded, 20 mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
Varistor, 230J, Through Hole Mount
Varistor Temperature range: -40 ... 85 °C Code: S20K625 IEC-climate category: 40/85/56 Pitch: 10 mm Direct voltage max.: 825 V Energy: 230 J Surge current: 6.5 kA
VARISTOR, 1.65kV, 20mm DISC; Voltage Rat; VARISTOR, 1.65kV, 20mm DISC; Voltage Rating VAC:625V; Voltage Rating VDC:825V; Product Range:StandarD Series; Clamping Voltage Vc Max:1.65kV; Varistor Case Style:Disc 20mm; Peak Surge Current @ 8/20 S:6.5kA