TDK B72220S2141K101
B722 Series 180 V 140 Vrms 360 V Clamp 10 kA 1240 pF AdvanceD Leaded Varistor
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TDK B72220S2141K101.
Burklin Elektronik
Datasheet35 páginasHace 8 años
element14 APAC
Farnell
Future Electronics
DigiKey
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
Restocked
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.40.00
Introduction Date2001-04-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Componentes relacionados
LittelfuseV20E150P
UltraMOV® Series 200 VDC 150 V RMS 395 V Clamp 6500 A 1600 pF Radial Varistor
LittelfuseV20E175P
VARISTOR, CIRCUIT PROTECTION, 175VRMS, 455V, 10000A, METAL OXIDE, 1400 PF
LittelfuseV20E140P
VARISTOR, 140 VRMS @ +85 C, 180 VDC @ +85 C, 10000 A @ +85 C, METAL OXIDE
VARISTOR 220V 8KA DISC 20MM / Var MOV 140VAC/180VDC 8000A 220V Thru-Hole Radial Automotive Bulk
Varistor Metal Oxide 150 Volt AC 200 Volt 8000 Amp 240 Volt Through Hole
Epcos St&ard Series Metal Oxide Varistor 1.16nF 100A; Clamping 395V; Varistor 240V
Descripciones
Descripciones de TDK B72220S2141K101 suministradas por sus distribuidores.
Var MOV 140VAC/180VDC 10000A 220V Thru-Hole Radial Bulk
Metal 2 Radial Through Hole VARISTOR TVS Varistor 360V 100A 21.5mm 1W
Leaded Disk Varistors, Max. Operating Voltage [AC]=140Vrms, Max. Surge Current Imax(8/20μs,1time)=10000A
220V 10KA 1 198V 242V 180V 140V 110J 1.7nF@1kHz 25mm*25.5mm
TVS Varistor, 140 VAC, 180 VDC, B722 AdvanceD, 360 V, Disc, Radial Leaded, 20 mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
Varistor, 110J, Through Hole Mount
EPCOS B72220S2141K101 酸化金属バリスタ
Suppressor; Voltage Rating Vac:140V; Voltage Rating Vdc:180V; Product Range:B722 Advanced Series; Clamping Voltage Vc Max:360V; Varistor Case Style:Disc 20Mm; Peak Surge Current @ 8/20Μs:10Ka; Operating Temperature Min:-40°C Rohs Compliant: Yes |Epcos B72220S2141K101