TDK B59701A130A62
PTC THERMISTOR AS LIMIT TEMPERATURE SENSOR PTC Thermistor, 1000ohm, Surface Mount
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TDK B59701A130A62.
Newark
Datasheet18 páginasHace 15 años
Datasheet18 páginasHace 11 años
Datasheet0 páginasHace 0 años
Future Electronics
Arrow Electronics
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
Restocked
Introduction Date1999-03-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Thermistor NTC 1K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 3693K Plastic T/R
Thermistor NTC 1K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 3980K >= -3.5 Blister T/R
Thermistor NTC 1KOhm 10% 2-Pin 0805 Blister T/R
TE Connectivity / CitecLT7339002A1K0JTE
Thermistor PTC 1K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad T/R
PTC Limit Temperature Sensors (Sensor), Max. operating voltage=32V, Rated resistance (Nom)=680Ω
PanasonicERT-J1VT102J
ERT-J Series 1 KOhm 4401 to 4500 K ±5% 0603 Surface Mount NTC Thermistor
Descripciones
Descripciones de TDK B59701A130A62 suministradas por sus distribuidores.
Thermistor PTC 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad T/R
B59701-A Series 1 kOhm PTC Thermistor Limit Temperature Sensor
Thermistor PTC 13.3KOhm 2-Pin 0805 Blister T/R
THERMISTOR PTC 1KOHM 130DEG 0805
PTC Thermistor; Thermistor Type:PTC; Resistance:680ohm; Thermistor Tolerance:-5% to +5%; Operating Temperature Range:-40°C to +130°C; Operating Voltage Range:32V; Thermistor Case Style:0805; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes
  • B59701-A130-A62
  • B59701A 130A 62