TDK-Lambda CCG6-24-12DF
Isolated Through Hole DC/DC Converter, ITE & Industrial, DIP, 4: 1, 6 W, 2 Output, 12 V
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TDK-Lambda CCG6-24-12DF.
Newark
Datasheet5 páginasHace 4 años
Electro Sonic
TME
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+33.60%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
SnapEDA
SímboloFootprint
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2024-01-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusCURRENT/AVAILABLE (Last Updated: 8 months ago)
Descripciones
Descripciones de TDK-Lambda CCG6-24-12DF suministradas por sus distribuidores.
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 6W 24Vin 12Vout Dual DIP
DC-DC Regulated Power Supply Module
DC-DC Converters, PCB mount, Dual Output, Output: 6W, ±12V, Isolated type
DC-DC CONVERTER, DUAL OUT, 6W, 9-36VIN, +-12VOUT, 0.25A, TH, CCG SERIES
DC-DC CONVERTER, 12V/-12V, 0.25A/-0.25A ROHS COMPLIANT: YES
TDK-Lambda CCG6-24-12DF DCDC转换器
直流-直流 转换器, 12V/-12V, 0.25A/-0.25A;
Outputs = 2 / Output Voltage 1 V = 12 / Output Current 1 mA = 250 / Output Voltage 2 V = -12 / Output Current 2 mA = 250 / Output Type = Fixed / Rated Power W = 6 / Input Voltage Min. V = 9 / Input Voltage Max. V = 36 / Mounting Type = Through Hole / Termination Type = PCB Pins / Package Type = DIP / Efficiency % = 88 / Ripple & Noise (V) mV = 200 / Protection Type = Over Current Protection / Protection Type = Over Voltage Protection / Protection Type = Over Temperature Protection / Insulation Voltage kV = 2 / MTBF h = 4000000 / Length mm = 19 / Width mm = 12.4 / Height mm = 11.5 / Warranty = 5 Years