TDK-Lambda CCG15-24-12S
Module DC-DC 1-OUT 12V 1.3A 15.6W 6-Pin DIP
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TDK-Lambda CCG15-24-12S.
IHS
Datasheet5 páginasHace 4 años
Sager Power Systems
Newark
element14 APAC
Tendencia de 3 meses:
-30.88%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2016-06-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusCURRENT/AVAILABLE (Last Updated: 8 months ago)
Componentes relacionados
Murata Power SolutionsNCS12S1205C
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 5V 2.4A 12W 8-Pin DIP
TDK-LambdaCCG15-24-15S
DC-DC Converters, On-board type, Output: 15W, 15V, Isolated type
Advanced EnergyAXA00H18-L
Isolated Through Hole DC/DC Converter, ITE, DIP, 4:1, 20 W, 1 Output, 24 V
Murata Power SolutionsNCS3S1205SC
NCS3 Series 3 W 12 V Input Single Output 5 V 1.5 kV Isolated DC/DC Converter
Murata Power SolutionsNCS3S1212SC
NCS3 Series 3 W 12 V Input Single Output 12 V 1.5 kV Isolated DC/DC Converter
Advanced EnergyASA01A18-LS
Module DC-DC 1-OUT 5V 1A 5W 8-Pin DIP Module
Descripciones
Descripciones de TDK-Lambda CCG15-24-12S suministradas por sus distribuidores.
DC-DC Converters, On-board type, Output: 15.6W, 12V, Isolated type
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 15.6W, Hybrid
Isolated DC/DC Converters 15.6W 12/24Vin 12Vout 1.3A
Dc-Dc Converter, 12V, 1.3A; No. Of Outputs:1 Output; Output Power Max:15.6W; Output Voltage - Output 1:12V; Output Current - Output 1:1.3A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output 3:-; Outputrohs Compliant: Yes |Tdk-Lambda CCG-15-24-12S
DC-DC Converter; PCB Mount; 12V@1.3A; 13.2W; 12/24 V In
DIP-6 DC-DC Power Modules ROHS
DC/DC Converter 9 ... 36V 12V 1.3A 15.6W
DC-DC Converter, 12V, 1.3A; No. of Outputs:1 Output; Output Power Max:15.6W; Output Voltage - Output 1:12V; Output Current - Output 1:1.3A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output 3:-; Output Current - Output 3:-; Product Range:CCG15 Series; Input Voltage DC Min:9V; Input Voltage DC Max:36V; DC / DC Converter Output Type:Fixed, Adjustable; DC / DC Converter Type:DIP; DC / DC Converter Mounting:Through Hole; Width:25.4mm; Height:9.9mm; Depth:25.4mm; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018); Approvals & Standards:CSA, EN, UL