TAIYO YUDEN LP12352R7206
Cap Supercap 2F 2.7V 20% (12.5 X 35mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 5mm 0.04 Ohm 70C
NRND
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TAIYO YUDEN LP12352R7206.
IHS
Datasheet2 páginasHace 4 años
Electro Sonic
Future Electronics
Taiyo Yuden SCT
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-0.06%
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.29.00.40
Introduction Date2020-01-17
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2023-10-13
LTD Date2026-03-31
Descripciones
Descripciones de TAIYO YUDEN LP12352R7206 suministradas por sus distribuidores.
LP Radial Can electric double layer capacitor 0.492Dia 12.50mm ±20% 20F 2.7V
LP Series 2.7 v 20 F -40+85'c 12.5x35mm LS=5mm Radial Super Capacitor
SUPERCAPACITOR, 20F, 2.7V, 12.5X35MM; SUPERCAPACITOR, 20F, 2.7V, 12.5X35MM
Cylinder Type Electric Double-Layer Capacitor, 2.7V, 20F, RoHS
Taiyo Yuden SCT
Electric Double Layer Capacitor, Electric Double Layer, 2.7V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2e+07uF, Through Hole Mount
Double Layered Capacitor, 20F, 2.7V, Rad; Capacitance:20F; Voltage(Dc):2.7V; Capacitor Terminals:Pc Pin; Capacitance Tolerance:± 20%; Lead Spacing:5Mm; Lifetime @ Temperature:-; Capacitor Case/Package:Radial Leaded; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden LP12352R7206