STMicroelectronics STM1061N25WX6F
Voltage Detector, Active-Low, Open-Drain, 700 mV to 6.0 V Operating, 2.5 V Threshold, SOT-23-3
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para STMicroelectronics STM1061N25WX6F.
TME
Datasheet23 páginasHace 19 años
iiiC
Nu Horizons
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-3.64%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
SnapEDA
Footprint
Descargar
Ultra Librarian
SímboloFootprint
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2005-09-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Texas InstrumentsTLV809K33DBVT
3-pin voltage supervisor (reset IC) with active-low, push-pull reset in 3 pin SOT23 3-SOT-23 -40 to 85
Texas InstrumentsTPS3809L30QDBVRQ1
Automotive, 3-pin voltage supervisor (reset IC) with active-low, push-pull reset 3-SOT-23 -40 to 125
Voltage Supervisor, 3-Pin, Microprocessor, Very Low Supply Current, Reset Monitor 2.93 V
Processor Supervisor 2.32V 1 Active Low/CMOS/Push-Pull 3-Pin SOT-23 T/R
MCP121 Series 2.93V 80 ms Surface Mount Micropower Voltage Supervisor SOT23-3
Descripciones
Descripciones de STMicroelectronics STM1061N25WX6F suministradas por sus distribuidores.
STM1061 Series 2.5 V 30 us Surface Mount Low Power Voltage Detector - SOT-23
Processor Supervisor 2.5V 1 Active Low/Open Drain 3-Pin SOT-23 T/R
ROHS3Compliant Tape & Reel (TR) STM1061 Simple Reset/Power-On Reset supervisor 2.55V 3.04mm 30mus Typical Propagation Delay 320mW
VOLTAGE DETECTOR, 6V, SOT-23-3; Threshold Voltage: 2.5V; No. of Supervisors / Monitors: 1Monitors; Supply Voltage Min: 700mV; Supply Voltage Max: 6V; Reset Type: Active-Low, Open-Drain; Digital IC Case: SOT-23; No. of Pins: 3Pi