STMicroelectronics ST1L05APU33R
65dB(120Hz) 650¦ÌA Fixed 1.3A 1 3.3V 3V 3.3V 7V 500mV@ 1.3A 30mV 15mV DFN , 3mm*3mm*950¦Ìm
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para STMicroelectronics ST1L05APU33R.
HQonline
Datasheet30 páginasHace 13 años
Upverter
iiiC
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-27.27%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
EE Concierge
SímboloFootprint
SnapEDA
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2008-02-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
STMicroelectronicsST1L05CPU33R
ST1L05 Series 1.3 A 3.3 V Fixed Output LDO BICMOS Voltage Regulator - DFN-6
STMicroelectronicsST1L05BPUR
ST1L05 Series 1.8 V 1.3 A Very Low Quiescent BiCMOS Voltage Regulator - DFN-6
STMicroelectronicsST1L05PU25R
ST1L05 Series 2.5 V 1.3 A Very Low Quiescent BiCMOS Voltage Regulator - DFN-6
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, 0.25V Dropout, CMOS, PDSO6
LDO Regulator, 1.5 A, High PSRR, with Fast Transient Resoponse Vout: 3.3 V
LDO Regulator, 1.5 A, High PSRR, with Fast Transient Resoponse Vout: 1.2 V
Descripciones
Descripciones de STMicroelectronics ST1L05APU33R suministradas por sus distribuidores.
ST1L05 Series 1.3 A 3.3 V Fixed LDO BICMOS Voltage Regulator - DFN-6
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, 0.5V Dropout, BICMOS, PDSO6
Very low quiescent BiCMOS voltage regulator
LDO Regulator Pos 3.3V 1.3A 6-Pin DFN T/R
LDO Voltage Regulator, Fixed, 3 V to 5.5 V, Single Output, 300 mV Drop, 3.3 V, 1.3 A, 6 Pins, DFN-EP
稳压器, LDO, 固定, 3.3V, 1.3A, 150度;
ST1L05 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 300mV 3mm 1.3A 0C~125C
LDO, FIXED, 3.3V, 1.3A, 150DEG C;
Ldo, Fixed, 3.3V, 1.3A, 0 To 150Deg C; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:3V; Input Voltage Max:5.5V; No. Of Outputs:1Outputs; Output Voltage - Nom:3.3V; Output Voltage Min:-; Output Voltage Max:-; Polarity:Positive Output Rohs Compliant: Yes |Stmicroelectronics ST1L05APU33R