STMicroelectronics LED6001TR
LED6001 Series 36 V 1 MHz PWM-Dimmable Single Channel LED Driver - HTSSOP-16
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para STMicroelectronics LED6001TR.
SHENGYU ELECTRONICS
Datasheet26 páginasHace 13 años
Future Electronics
Newark
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+39.84%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2014-02-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Componentes relacionados
Diodes Inc.ZXLD1370EST16TC
1MHz PWM Step-down,boost converter 1 DC-DCController 6V~60V TSSOP-16-EP LED Drivers ROHS
Texas InstrumentsLM3421MH/NOPB
LED DRIVER, BUCK-BOOST/FLYBACK TSSOP16;; MSL: MSL 1 - Illimité; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)
Texas InstrumentsLM3421Q1MH/NOPB
Automotive N-channel constant current LED controller with series DIM FET driver 16-HTSSOP -40 to 125
Texas InstrumentsLM3406MH/NOPB
42-V 1.5-A constant current buck LED driver 14-HTSSOP -40 to 125
Diodes Inc.ZXLD1374EST20TC
1MHz PWM 1 DC-DCVoltage Stabilizer 1.5A 8V~60V TSSOP-20-EP LED Drivers ROHS