Eaton SC16ML1S31
Female stamped and formed crimp contact, size #16, delivered loose, Gold and Nickel plating
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Eaton SC16ML1S31.
IHS
Datasheet10 páginasHace 11 años
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Souriau SCT
Newark
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-44.72%
Cadena de suministros
Country of OriginUSA
Introduction Date2014-08-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Componentes relacionados
CL Series, Size 16 10A Female Crimp Contact for use with Clipper Series Conns
Female stamped and formed crimp contact, size #16, on a reel, Gold and Tin plating
ITT / Cannon031-8717-121
Connector Accessory, 0.078in Min Cable Dia, 0.114in Max Cable Dia, Contact, Copper Alloy
ITT / Cannon031-8717-122
CONTACT, SOCKET,14-12 AWG, APK POWER CONTACTS, FOR TRIDENT/NEPTUNE SER. CIRC.,30 A
Descripciones
Descripciones de Eaton SC16ML1S31 suministradas por sus distribuidores.
Souriau SCT
Contact Socket 16 Size 1.6mm (0.0625) 16 AWG TRIM TRIO | Souriau-Sunbank by Eaton SC16ML1S31
Contact 16 Size Crimp ST Cable Mount 16-18AWG Loose
Size 16 Selective plated CONTACT 16 AWG LP