Siemens ED42B070
Molded Case Circuit Breaker, ED4 Series, 70A, 2 Pole, 480V AC, 18kA at 480V AC
Precio y existencias
Descripciones
Descripciones de Siemens ED42B070 suministradas por sus distribuidores.
BREAKER, MOLDED CASE, ED 2P 70A 480VAC 18KA LD LUG | Siemens ED42B070
Siemens Industry Inc Brkr Ed4 2P 480V 70A
Siemens ED42B070, Siemens Low Voltage Sentron Molded Case Circuit Breaker With Thermal - Magnetictrip Unit. Standard 40 Deg C Breaker Ed Frame With Standard Breaking Capacity. 70A 2-Pole (18Kaic At 480V). Non-Interchangeable Trip Unit. Special Features Load Lugs Only (Ln1E100) Wire Range 10 - 1/0Awg (Cu/Al). Dimensions (W X H X D) In 2.00 X 6.4 X 3.92.