Sensata DR48D03R
TRIGGER OUTPUT SSR RoHS Compliant Solid State Relay
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Sensata DR48D03R.
IHS
Datasheet7 páginasHace 13 años
element14 APAC
JRH Electronics
TME
Master Electronics
Componentes relacionados
Sensata /CrydomDR48D03
Solid state relay, 600 VAC, zero voltage switching, 4-32 VDC, 3 A, DIN rail, DR48D03
PanasonicAQZ202
Relay SSR 50mA 1.5 Volt DC-IN 3A 60 Volt AC/DC Output 4-Pin SIL
Interface Relay Dimensions L x W x H: 6.2 x 92.5 mm Contacts: 1 Make Contact (NO)
SensataDMO063
DMO Series 3 A 60 V NO/NC DC Control Solid State Relay PCB Mount - Mini SIP-4
SensataDR06D03
Solid State Relay, SPST-NO, 3 A, 264 VAC, PCB, Through Hole, Zero Crossing
Descripciones
Descripciones de Sensata DR48D03R suministradas por sus distribuidores.
Solid State Relay Screw DIN Rail, Random, 3 A, 32 V dc
DR Series SPST 600 VDC Output 3 A 4 to 32 V Control Din Rail Solid State Relay
Solid State Relays - Industrial Mount 3A 600VAC Out 4-32VDC In, 11mm UL
Solid State Relay R-Vers. 600V 3A DIN-Ra
Solid State Relay 11mA 32V DC-IN 3A 600V AC-OUT 4-Pin
SSR RELAY DIN RAIL MOUNT 11MM 600VAC/3A 4-32VDC IN INSTAN
SOLID-STATE RELAYS, 3A, 4VDC to 32VDC; Operating Voltage Min:48VAC; Operating Voltage Max:600VAC; Control Voltage DC Max:32VDC; Contact Configuration:(Not Applicable); Load Current:3A; Switching Mode:Random Turn On ;RoHS Compliant: Yes