Sensata DP4R60D20B
Relay SSR 20mA 15V DC-IN 20A 48V DC-OUT 8-Pin
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Sensata DP4R60D20B.
IHS
Datasheet7 páginasHace 14 años
Sager Electronics
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Cadena de suministros
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date2011-06-14
Componentes relacionados
Sensata /CrydomDP4R60E20
CONTACTOR SOLID STATE REVERSING DIN RAIL PANEL MNT SCREW 20A 13-32 VDC DP SERIES
RoHS Compliant Active Contactor Screw Solid State Relay Contactor 14mOhm 80C 3PST SPST 3.9878mm
RoHS Compliant Active Contactor Screw Solid State Relay Contactor 14mOhm 80C 3PST SPST 73.5mm
Descripciones
Descripciones de Sensata DP4R60D20B suministradas por sus distribuidores.
SOLID STATE CONTACTOR DC REVERSING; Control Voltage Range:4.5VDC to 15VDC; Operating Voltage Range:1VDC to 48VDC; Load Current:20A; Switching Mode:DC Switch; Relay Terminals:Screw; Control Voltage Type:DC; Isolation Voltage:2.5kV
CONTACTORS, W/BRK 48V 20A 15VDC CTL; Supply Current:1mA; Supply Voltage:15V DC; Operating Voltage:48V; Load Current Inductive:13A; Load Current Resistive:20A; Contactor Direction:Reversing; Relay Mounting:Panel; External Length / Height:104mm; External Width:73.5mm; Operating Temperature Max:80°C; Operating Temperature Min:-30°C