Sensata /Crydom 10PCV2450
TRIGGER OUTPUT SSR 8541.40.95.00 DC RoHS Compliant Solid State Relay 80C 2V 22.9mm 0.004A
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Sensata /Crydom 10PCV2450.
TME
Datasheet5 páginasHace 8 años
Electro Sonic
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
Componentes relacionados
RELAY; SSR; GEN PURP; CUR-RTG 40A; CTRL-V 5-24DC; VOL-RTG 24-240AC; 4 PIN
RELAY; SSR; GEN PURP; CUR-RTG 40A; CTRL-V 200-240AC; VOL-RTG 24-240AC; 4 PIN
Solid State Relay 40A SPST-NO 120V AC Control Voltage
SensataD2D40L
Solid State Relays - Industrial Mount PM IP00 SSR 200VDC /40A, 3.5-32VDC In
Sensata /CrydomA2450
TRIGGER OUTPUT SSR 8541.40.95.00 AC RoHS Compliant Solid State Relay 80C 90V 22.9mm 0.004A
Sensata /CrydomD2450
TRIGGER OUTPUT SSR 8541.40.95.00 DC RoHS Compliant Solid State Relay 80C 3V 22.9mm 0.0034A
Descripciones
Descripciones de Sensata /Crydom 10PCV2450 suministradas por sus distribuidores.
Relay SSR 4mA 10V DC-IN 50A 240V AC-OUT 4-Pin
Solid State Relays - Industrial Mount Prop.Contr.SSR 240 V ac/50A 2-10Vdc
CONTROL RELAY; Control Voltage Range:2V; CONTROL RELAY; Control Voltage Range:2V DC to 10V DC; Operating Voltage Min:100V rms; Operating Voltage Max:240V rms; Contact Configuration:SPST-NO; Load Current:50A; Switching Mode:Analogue; Relay Terminals:Cage Clamp
Solid State Relay, 2-10Vdc, 50A, Panel; Contact Configuration:-; Load Current:50A; Operating Voltage Max:280Vac; Relay Mounting:Panel Mount; Relay Terminals:Screw; Switching Mode:Proportional Output; Operating Voltage Min:100Vac Rohs Compliant: Yes |Sensata/crydom 10PCV2450