Schneider Electric SSR245DIN-AC45
SPST-NO SSR Screw DIN Rail Panel Mount, Zero Crossing SCR, 45 A, 280 V ac
Obsolete
Ficha técnica
Precio y existencias
DistributorSKUMinPkg
Component Stockers USASSR245DIN-AC4577
7d
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Schneider Electric SSR245DIN-AC45.
IHS
Datasheet3 páginasHace 11 años
Lectro Components
element14
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Cadena de suministros
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
Componentes relacionados
Solid State Relay, 1 Phase, Screw Clamp, DIN Rail & Screw, Phototriac
Sensata /CrydomCMRD4845
TRIGGER OUTPUT SSR 8541.40.95.00 AC RoHS Compliant Solid State Relay 80C 90V 88.9mm 0.015A
Sensata /CrydomCMRA4845
Sensata /CrydomCMRD2445
SOLID-STATE RELAY, 1 PHASE, 45A 200-480VAC, WITH HEAT SINK, DIN RAIL MOUNT
RELAY; SSR; GEN PURP; CUR-RTG 40A; CTRL-V 5-24DC; VOL-RTG 24-240AC; 4 PIN
Descripciones
Descripciones de Schneider Electric SSR245DIN-AC45 suministradas por sus distribuidores.
SSR, DIN RAIL MOUNT, 280VAC, 140VAC, 45A; Control Voltage Range:90VAC to 280VAC; Operating Voltage Range:24VAC to 280VAC; Contact Configuration:SPST-NO; Load Current:45A; Switching Mode:Zero Crossing; Relay Terminals:Screw
Solid State Relay; Series:SSRDIN; Control Voltage Type:AC; Load Current RMS Max:45A; Load Voltage Max:280VAC; Load Voltage Min:24VAC; Relay Terminals:Screw; Contacts:SPST-NO; Control Voltage Max:280V; Control Voltage Min:90V ;RoHS Compliant: Yes
MAGNECRAFT SSR245DIN-AC45 Solid State Relay, 90 to 280VAC. More details: Solid State Relay, Max. Output w/Heat Sink 45A, Input Voltage 90 to 280VAC, Voltage Output 24 to 280VAC, Turns On At Zero Cross, 1 Phase, Switch Type SCR, Case Color Gray/Black, Standards cURus, CSA, CE, Includes Integral Heat Sink