Schneider Electric 9AS1A52-120
Power Relay 120VAC 3KOhm 30A SPST-NO(50.29x27.4x27.9)mm Flange
Obsolete
Precio y existencias
DistributorSKUMinPkg
Onlinecomponents.comW9AS1A52-120601Bulk
Abacus Technologies9AS1A52-1200
1d
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Schneider Electric 9AS1A52-120.
IHS
Datasheet3 páginasHace 11 años
Newark
Master Electronics
Lectro Components
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2015-07-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Power/Signal Relay, SPST, Momentary, 2500mW (Coil), AC Input, AC Output, Panel Mount
Schneider Electric9AS1D52-5
Relay; E-Mech; Power; SPST-NO; Cur-Rtg 30A; Ctrl-V 5DC; Vol-Rtg 240/28AC/DC; Flange Mnt
TE ConnectivityT9AS1D22-48
Electromechanical Relay 48VDC 2.304KOhm 30A SPST-NO (32.51x27.43x27.94)mm THT Industrial Relay
TE ConnectivityT9AP1D52-36-01
Electromechanical Relay 36VDC 30A SPST-NO (50.29x27.43x27.94)mm Flange Power Relay
Descripciones
Descripciones de Schneider Electric 9AS1A52-120 suministradas por sus distribuidores.
SPST-NO Panel Mount Non-Latching Relay Quick Connect, 30 A, 120V ac
Electromechanical Relay, SPST, 30A (Contact), 28VDC (Contact), AC/DC Output
Power Relay; Series:W9A; Relay Type:Miniature; Coil Voltage VAC Nom:120V; Coil Resistance:3000ohm; No. of Poles:1; Contacts:SPST-NO; Relay Mounting:Flange; Carry Current:30A; Relay Terminals:Quick Connect; Coil Voltage AC Max:120V
POWER RELAY, SPST-NO, 120VAC, 30A FLANGE; POWER RELAY, SPST-NO, 120VAC, 30A FLANGE; Product Range:MAGNECRAFT - 9A Series; Coil Voltage:120VAC; Contact Current:30A; Contact Voltage VAC:240V; Contact Voltage VDC:28V; Contact Configuration:SPST-NO; Coil Resistance:3kohm
MAGNECRAFT 9AS1A52-120 Enclosed Power Relay, 30A, 120VAC, SPST. More details: Enclosed Power Relay, Bottom Flange Mounting, Electrical Connection 1/4 In. Tab Terminal, 4 Pins, SPST-NO Contact Form, 30A @ 240VAC Contact Amp Rating (Resistive), 1 HP @ 120V, 2 HP @ 240V, 120VAC Coil Volts, Contact Material Silver Alloy, Coil VA Rating 2.8, Hz 50/60, Features Class F Insulation, Standards cURus/UL Recognized File No. E43641