Schneider Electric 792XDXM4L-24D
Power Relay 24VDC 640Ohm 6(NO)/3(NC)A 4PDT(27.9x21x41.5)mm Socket
Ficha técnica
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Schneider Electric 792XDXM4L-24D.
Master Electronics
Datasheet7 páginasHace 10 años
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-8.48%
Descripciones
Descripciones de Schneider Electric 792XDXM4L-24D suministradas por sus distribuidores.
Relay, 4Pdt, 250Vac, 28Vdc, 6A; Contact Configuration:4Pdt; Coil Voltage:24Vdc; Contact Current:6A; Product Range:792 Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:-; Contact Voltage Vac:250V; Relay Terminals:Quick Connect Rohs Compliant: Yes |Schneider Electric/legacy Relay 792XDXM4L-24D
MAGNECRAFT 792XDXM4L-24D Plug In Relay, 14 Pins, Square, 24VDC. More details: Plug In Relay, 14 Pins, Square Base Type, Contact Rating 6A @ 250/277VAC, 6A @ 28VDC, 24VDC Coil Volts, 4PDT Contact Form, Socket 2A584, 1EGP7, 1EGP8, G0839167, Contact Material Silver Alloy, Mechanical Flag Status Indicator, Lockable Push To Test, Standards UL Listed, CSA Certified, CE Marked