Schneider Electric 788XBXM4L-24D
Relay; 16 A; Plug-In Power; DC Operated; Panel Mount; 24 VDC@ 25 C; 1.4 W
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Schneider Electric 788XBXM4L-24D.
IHS
Datasheet4 páginasHace 11 años
Master Electronics
Newark
Lectro Components
RS (Formerly Allied Electronics)
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-100%
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2014-09-11
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
TE ConnectivityKUP-11D55-24
Electromechanical Relay 24VDC 472Ohm 10A DPDT (73.7x38.89x55.55)mm Bracket Industrial Relay
TE Connectivity4-1393117-5
Power Relay 24VDC 10A DPDT(38.9x35.7x49.99)mm Socket
TE ConnectivityKRPA-11DG-24
Electromechanical Relay Double Pole, Double Throw 10A 24 Volt 472Ohm
TE Connectivity9-1393109-5
Electromechanical Relay 24VDC 5A DPDT(53.98x37.29x35.33)mm Stud Industrial Relay
Electromechanical Relay 24VDC 472Ohm 15A DPDT(73.7x38.89x55.55)mm Bracket Industrial Relay
Schneider Electric782XBXM4L-24D
Schneider Electric General Purpose Relay; 15A; DPDT; 24VDC; 8-Blade; LED; Mechanical Indicator; Test Button
Descripciones
Descripciones de Schneider Electric 788XBXM4L-24D suministradas por sus distribuidores.
Electromechanical Relay, DPDT, 16A (Contact), 28VDC (Contact), Random, AC/DC Output
POWER RELAY, DPDT, 24VDC, 16A, PLUG IN;; POWER RELAY, DPDT, 24VDC, 16A, PLUG IN; Relay Type:Power; Coil Voltage VDC Nom:24V; Contact Current Max:16A; Contact Voltage AC Nom:277V; Contact Voltage DC Nom:28V; Coil Resistance:470ohm; Contact Configuration:DPDT; Coil Type:DC
MAGNECRAFT 788XBXM4L-24D Plug In Relay, 8 Pins, Square, 24VDC. More details: Plug In Relay, 8 Pins, Square Base Type, Contact Rating 16A @ 277VAC/28VDC, 24VDC Coil Volts, DPDT Contact Form, Socket 5X853, G2035704, Contact Material Silver Alloy, Mechanical Flag Status Indicator, Lockable Push To Test, Features Gold Flashed Contacts, Standards UL Listed, CSA Certified, CE Marked