Schneider Electric 782XBXM4L-12D
General Purpose Power Relay DPDT 12VDC 15A -
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Schneider Electric 782XBXM4L-12D.
IHS
Datasheet9 páginasHace 11 años
Master Electronics
Newark
Farnell
Future Electronics
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+453%
Cadena de suministros
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
Componentes relacionados
Electromechanical Relay 12VDC 160Ohm 10A DPDT (44x22.5x41.9)mm Flange General Purpose Relay
Electromechanical Relay DPDT 10A 12VDC 160Ohm Through Hole
Electromechanical Relay 12VDC 160Ohm 10A DPDT (28x21.5x42.4)mm Socket General Purpose Relay
Weidmuller7760056050
Relay, 2 Form C (NO/NC), 12 V (DC), 160 Ω, 20 A, 250 V (AC), monostable, 7760056050
Weidmuller7760056068
Relay, 2 Form C (NO/NC), 12 V (DC), 160 Ω, 20 A, 250 V (AC), monostable, 7760056068
Power Relay 12VDC 10A DPDT(27.5x21x42)mm Socket
Descripciones
Descripciones de Schneider Electric 782XBXM4L-12D suministradas por sus distribuidores.
Power Relay; Series:782; Coil Voltage VDC Nom:12V; Coil Resistance:160ohm; No. of Poles:2; Contacts:DPDT; Relay Mounting:Plug In; Carry Current:15A; Relay Options:Indicator Light&Test Button; Relay Terminals:Quick Connect ;RoHS Compliant: Yes
POWER RELAY, DPDT, 12VDC, 15A, PLUG IN;; POWER RELAY, DPDT, 12VDC, 15A, PLUG IN; Relay Type:General Purpose; Coil Voltage VDC Nom:12V; Contact Current Max:15A; Contact Voltage AC Nom:120V; Contact Voltage DC Nom:28V; Coil Resistance:160ohm; Contact Configuration:DPDT; MSL:-
MAGNECRAFT 782XBXM4L-12D Plug In Relay, 8 Pins, Square, 12VDC. More details: Relay, Square Plug In Socket Mounting, 8 Pins, DPDT Contact Form, 15 Contact Amp Rating (Resistive), 12VDC Coil Volts, Contact Material Silver Alloy, Socket Mfr. No. 70-459-1, 70-782D8-1A, Coil VA Rating 1.2, Hz 50/60, Features Locking Push Button, Mechanical Flag Indicator, Removable ID Tag, Bi-Polar LED, Standards UL, CSA, CE