TE Connectivity FN3025HP-20-71
Power Line Filter 0Hz to 60Hz 20A 520VAC Wire Lead Chassis Mount/DIN Rail
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TE Connectivity FN3025HP-20-71.
IHS
Datasheet5 páginasHace 0 años
Electro Sonic
Newark
Arrow Electronics
Tendencia de 3 meses:
Restocked
Cadena de suministros
Introduction Date2025-03-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Littelfuse03540802ZXGY
Fuse Holder 1 Fuse 6.3mm x 32mm/3AB/3AG Cartridge Fuse 300VAC 300VDC 20A
Littelfuse03540601ZXGY
354 OMNI-BLOK Series - 354 Series - OMNI-BLOK® Fuse Block for 3AG Fuses, Molded Base, RoHS
Littelfuse05200003Z
520 Series - 520 Series - Metric OMNI-BLOK® Fuse Block for 5x20mm Fuses, Molded Base, RoHS
Fuse Holder 2P 300V 30A Fusebloc k
Fuse Holder 3P 300V 60A Fuseblock
Fuse Holder 3P 300V 30A Fuseblock
Descripciones
Descripciones de TE Connectivity FN3025HP-20-71 suministradas por sus distribuidores.
FILTER AC EMC/RFI 3 PH OP-V 520/300VAC CURR 20A CHASSIS MNT FN 3025 SERIES IP00
Power Line Filters 20A 11kW P Performance Level
Filter DIN-Rail EMC/RFI 3*520/300V 50/60Hz 20A
Compact 3-phase low-leakage plastic filters
FN3025HP-20-71, TE CONNECTIVITY / SCHAFFNER
3 Phase Plastic Housing Filter 52
EMI Filter; Filter Type:RFI; Current Rating:20A; Voltage Rating:520VAC; Current Rating:20A; No. of Phases:Three; Series:FN3025; Leakage Current:2.5mA; Power Dissipation, Pd:11kW ;RoHS Compliant: Yes
FILTER, 20A, 3 PHASE, CHASSIS MOUNT; Current Rating:20A; Voltage Rating:300V; Filter Type:EMI, RFI; Filter Terminals:Screw; Inductance Min:-; Capacitance:-; Leakage Current Max:2.5mA; Product Range:-; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019); External Depth:78mm; External Length / Height:150mm; External Width:50mm; Height:150mm; Leakage Current:2.5µA; No. of Phases:Three Phase; Operating Temperature Max:100°C; Operating Temperature Min:-25°C; Power Rating:11kW; Voltage Rating VAC:300V