TE Connectivity FN2412-16-44
Power Line Filter EMC/RFI 0Hz to 400Hz 16A 250VAC Terminal Block DIN Rail
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TE Connectivity FN2412-16-44.
TME
Datasheet4 páginasHace 0 años
element14 APAC
Electro Sonic
Farnell
Tendencia de 3 meses:
+65.72%
Cadena de suministros
Country of OriginThailand
Introduction Date2005-09-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descripciones
Descripciones de TE Connectivity FN2412-16-44 suministradas por sus distribuidores.
FILTER, 16A, DIN RAIL MOUNT; Current Rating: 16A; Voltage Rating: 250VAC; Filter Type: EMI, RFI; Filter Terminals: Screw; Inductance Min: -; Capacitance: -; Leakage Current Max: 3.4mA; Product Range: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); External Depth: 73mm; External Length / Height: 110mm; External Width: 93mm; Height: 110mm; No. of Phases: Two Phase; Voltage Rating VAC: 250V
Power Line Filter, 16A, 3.4 Ma; Filter Applications:General Purpose; Voltage Rating:250Vac; Current Rating:16A; No. Of Phases:Single Phase; No. Of Stages:1 Stage; Filter Input Terminals:Terminal Block; Product Range:Fn 2412 Series Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN2412-16-44
FN2412-16-44 Current Rating: 16 A Input Termination Type: Terminal Block Output Termination Type: Terminal Block Leakage Current (Max) (120VAC, 60Hz): 1.49 mA Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz): 2.6 mA Standard Performance Single Phase Filters Fn2410 And Fn2412 & Emc/rfi Filters For Industrial Electronic | 16 A Terminal Block 1.49 mA | Part Number: FN2412-16-44 | Internal Number: 806192-SF | FN2412-16-44 Current Rating: 16 A Input Termination Type: Terminal Block Output Termination Type: Terminal Block Leakage Current (Max) (120VAC, 60Hz): 1.49 mA Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz): 2.6 mA Standard Performance Single Phase Filters Fn2410 And Fn2412 & Emc/rfi Filters For Industrial Electronic | 16 A Terminal Block 1.49 mA | Part# FN2412-16-44 | Schaffner