TE Connectivity FN2030Z-16-06
Power Line Filter General Purpose EMI 0Hz to 400Hz 16A 250VAC Solder Lug Chassis Mount
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TE Connectivity FN2030Z-16-06.
IHS
Datasheet7 páginasHace 0 años
JRH Electronics
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Sager Electronics
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+196%
Introduction Date2011-06-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descripciones
Descripciones de TE Connectivity FN2030Z-16-06 suministradas por sus distribuidores.
SINGLE PHASE EMI FILTER HIGH ATTENUATION GENERAL 16A 250VAC CHASSIS FASTON
Power Line Filter 50Hz/60Hz 16A 250VAC Solder Lug Flange Mount
Power Line Filters 16A Fast-on SRGE PLSE PROTECTION
Single Phase Chassis Mount Hp Filter 250Vac, 16A, Faston, Ovp Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN2030Z-16-06
FN2030Z-16-06, TE CONNECTIVITY / SCHAFFNER
LINE FILTER 250VAC/VDC 16A CHASS
Mains Filter Dimensions L x W x H: 85 x 54 x 40.3 mm Resistance technical notation: 0M33 Temperature range: -25 ... 100 °C Weight: 225 g IEC-climate category: 25/100/21 Termination type: Faston 6.3 x 0.8 mm, Solderable Rated voltage: 250 VAC Resistance: 0.33 MOhm