Samsung Electro-Mechanics CL03A103KQ3NNNC
6.3V 10nF X5R 卤10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
IHS
Datasheet36 páginasHace 10 años
Future Electronics
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2003-12-08
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-11-30
LTD Date2021-06-30
Componentes relacionados
25V 10nF X5R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
16V 10nF X5R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENTMK063BJ103KP-F
10V 10nF X5R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descripciones
Descripciones de Samsung Electro-Mechanics CL03A103KQ3NNNC suministradas por sus distribuidores.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0201
Cap Ceramic 0.01uF 6.3V X5R 10% Pad SMD 0201 85C T/R
CL03 Series 10 nF 6.3 V ±10 % Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
0201 (0603Metric) CERAMIC CAPACITOR CL 6.3V 10000pF ±10% X5R
CAP, 0.01UF, 6.3V, MLCC, 0201; Capacitance: 0.01µF; Voltage Rating: 6.3V; Ceramic Capacitor Case: 0201 [0603 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X5R; Product Range: CL Series; Operating Temperatur