Samsung Electro-Mechanics RCS1005J151CS
63mW Thick Film Resistors 卤100ppm/鈩 卤5% 150惟 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
IHS
Datasheet10 páginasHace 6 años
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2015-03-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Descripciones
Descripciones de Samsung Electro-Mechanics RCS1005J151CS suministradas por sus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 150ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
150Ω, ±5 %, Chip Resistor, 1/16W(0.0625W), 0402/1005 (inch/mm), RoHS
Samsung SCT
RESISTOR, 0402, 150OHM, 0.0625W, 1/16W, 100PPM, 5%, ANTI-S