ROHM MCR25JZHFLR510
Res Thick Film 1210 0.51 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para ROHM MCR25JZHFLR510.
IHS
Datasheet9 páginasHace 3 años
Future Electronics
SímboloFootprint
SnapEDA
Introduction Date2006-03-10
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-03-01
LTD Date2024-03-01
Componentes relacionados
Yageo GroupRL1210FR-070R51L
500mW Thick Film Resistors ±200ppm/℃ ±1% 510mΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRL1210JR-070R51L
Low Ohmic Chip Resistor Thick Film 1210 510mOhm 5% Paper T/R
Yageo GroupRL1210FR-070R56L
500mW Thick Film Resistors ±1% ±200ppm/℃ 560mΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-14RQJR47U
Resistor Thick Film 1210 0.47 Ohm 5% 0.25W (1/4W) ±200ppm/C Molded Surface Mount Automotive Embossed
PanasonicERJ-14RQJR56U
ERJ Series 1210 0.56 Ohm 0.25 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Descripciones
Descripciones de ROHM MCR25JZHFLR510 suministradas por sus distribuidores.
MCR FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 510mOhm 0.5W 1/2W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.51ohm, 0.505V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1210
MCR Series 1210 0.51 O 0.25 W ±1% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
SMD Resistor 1210 510MΩ ±1% 0.5W ±200ppm/℃