Recom Power RAC03-12SGB
3W AC/DC-Converter 'POWERLINE' 3kV reg; V. In: 85-305; V. Out: 12; mA. Out: 250
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Recom Power RAC03-12SGB.
IHS
Datasheet6 páginasHace 2 años
Recom Power
TME
Farnell
Electro Sonic
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+107%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
SnapEDA
SímboloFootprint
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2017-09-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descripciones
Descripciones de Recom Power RAC03-12SGB suministradas por sus distribuidores.
AC-DC, CONVERTER, 3KV REG, SINGLE OUTPUT, 3W, 12V OUT, RAC03-GB SERIES
Power Supply, Ac-Dc, 12V, 0.25A; Power Supply Applications:Ite; No. Of Outputs:1 Output; Output Power Max:3W; Output Voltage - Output 1:12V; Output Current - Output 1:250Ma; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:- Rohs Compliant: Yes |Recom Power RAC03-12SGB
Outputs = 1 / Output Voltage 1 V = 12 / Output Current 1 mA = 250 / Output Type = Fixed / Rated Power W = 3 / Input Voltage Min. V = 85 / Input Voltage Nominal = 230 VAC / Input Voltage Max. V = 305 / Insulation Voltage kV = 3 / Housing Type = Plastic / Termination Type = Pins / Efficiency % = 78 / MTBF h = 100000 / Ripple & Noise (V) mV = 150 / Operating Temperature Min. °C = -25 / Operating Temperature Max. °C = 80 / Length mm = 37 / Width mm = 24 / Height mm = 15