Panduit CCH62-S10-C
Cable clamp, max. bundle Ø 15.7 mm, PA, natural, (L x W x H) 16.5 x 12.7 x 15.7 mm, CCH62-S10-C
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Panduit CCH62-S10-C.
Electro Sonic
Datasheet1 páginasHace 14 años
Datasheet2 páginasHace 24 años
Sager Electronics
Burklin Elektronik
Tendencia de 3 meses:
-16.49%
Cadena de suministros
Country of OriginUS
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Componentes relacionados
Fastener, P Clip, Screw Mount Cable Clamp, 9.5 mm, Nylon 6.6 (Polyamide 6.6), Natural, 13.5 mm
Fixed diameter cable clamp heavy duty 10 screw (M5) .19 (4.8mm) bundle white standard package.
Cable clamp, max. bundle Ø 7.9 mm, nylon, natural, (L x W x H) 12.7 x 12.7 x 7.9 mm
Descripciones
Descripciones de Panduit CCH62-S10-C suministradas por sus distribuidores.
Fixed diameter cable clamp heavy duty 10 screw (M5) .62 (15.8mm) bundle white standard package.
Wire Marker Products CABLE CLAMPS, 5/8
Cable Management, Clamp Nylon 6/6 Natural Screw Mount 15.7mm Automotive
Cable Clamp, Nylon 6/6, 0.62 in Bundle Dia., Natural, 1.01 in L, 100 PK
P CLIP, FIXED DIAMETER, NATURAL, PK100; Cable Clamp / Clip Type: Screw Mount Cable Clamp; Internal Diameter: 15.7mm; Cable Clamp / Clip Material: Nylon 6.6 (Polyamide 6.6); Cable Clamp / Clip Colour: Natural; External Length
Fixed Diameter Clamp. 0.62 Inch (15.8 mm) Bundle Diameter. No. 10 (M5) Screw. Durable nylon cable clamp. Fully rounded inside edges minimize abrasion to wire bundles. Secure using secondary mechanical fastener (not included). Material is Nylon 6.6. Color is Natural.