Panduit CCH38-S10-M0
Fixed diameter cable clamp heavy duty 10 screw (M5) .38 (9.7mm) bundle black bulk package.
Ficha técnica
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Panduit CCH38-S10-M0.
Master Electronics
Datasheet1 páginasHace 20 años
Datasheet192 páginasHace 21 años
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+17.76%
Cadena de suministros
Country of OriginUS
Componentes relacionados
Fixed diameter cable clamp heavy duty 10 screw (M5) .25 (6.4mm) bundle white bulk package.
Fixed diameter cable clamp heavy duty 10 screw (M5) .25 (6.4mm) bundle black bulk package.
Fixed diameter cable clamp heavy duty 10 screw (M5) .50 (12.7mm) bundle black bulk package.
Descripciones
Descripciones de Panduit CCH38-S10-M0 suministradas por sus distribuidores.
Cable Clamp, Nylon 6/6, 0.38 in Bundle Dia., Black, 0.77 in L, 1000 PK
Fixed Diameter Clamp. 0.38 Inch (9.7 mm) Bundle Diameter. No. 10 (M5) Screw. Durable nylon cable clamp. Fully rounded inside edges minimize abrasion to wire bundles. Secure using secondary mechanical fastener (not included). Material is Weather Resistant Nylon 6.6. Color is Black.