Panasonic HL2-HP-DC12V-F
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V | Panasonic Electronic Components HL2-HP-DC12V-F
Obsolete
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Panasonic HL2-HP-DC12V-F.
element14
Datasheet6 páginasHace 18 años
Datasheet0 páginasHace 0 años
Master Electronics
Electro Sonic
Future Electronics
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-100%
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-09-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-09-30
LTD Date2020-06-01
Componentes relacionados
HL Series 10A DPST 12 VDC Chassis Mount Space Saving General Purpose Power Relay
PanasonicHL2-H-DC12V-F
HL Series 10 A DPST 12 VDC Plug-In Space Saving General Purpose Power Relay
PanasonicHJ2-L-T-DC12V
Relays 12VDC 160Ohm 7A DPDT (28x21.5x38.5)mm Plug-In General Purpose Relay
NTE ElectronicsR14-11D10-12F
Electronics R14-11D10-12F Relay-12vdc 10 , Dpdt Flange Mount With Plug-in/solder Terminals
Descripciones
Descripciones de Panasonic HL2-HP-DC12V-F suministradas por sus distribuidores.
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 0.075A (Coil), 12VDC (Coil), 900mW (Coil), DC Input, AC Output
HL Series 10 A DPST 12 VDC Through Hole Space Saving General Purpose Power Relay
Relay, Dpdt, 250Vac, 30Vdc, 10A; Contact Configuration:Dpdt; Coil Voltage:24Vdc; Contact Current:10A; Product Range:Hl Series; Relay Mounting:Through Hole; Coil Type:-; Contact Voltage Vac:250V; Relay Terminals:Solder Rohs Compliant: Yes |Panasonic HL2-HP-DC12V-F