Panasonic HL1-HP-DC24V-F
RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 24V / General Purpose Relay SPDT (1 Form C) 24VDC Coil Through Hole
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Panasonic HL1-HP-DC24V-F.
Newark
Datasheet6 páginasHace 18 años
Datasheet0 páginasHace 0 años
IHS
Electro Sonic
Future Electronics
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-09-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-09-30
LTD Date2020-06-01
Componentes relacionados
HL Series 15A SPDT 24 VDC Chassis Mount Space Saving General Purpose Power Relay
TE Connectivity1-1721956-7
Power/Signal Relay, Spdt, Momentary, 0.015A (Coil), 24Vdc (Coil), 360Mw (Coil), 10A (Contact),
TE Connectivity1-1393238-9
General Purpose Relay, Power PCB Relay RT1 Series, Power, Non Latching, SPDT, 24 VDC, 12 A
General Purpose Relay, Power PCB Relay RT1 Series, Power, Non Latching, SPDT
PanasonicALZ12B24
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 24V / General Purpose Relay SPDT (1 Form C) 24VDC Coil Through Hole
PanasonicALZ11F24
Relay, Power, 1 Form C, Flux-Resistant Type, Class F Insulation, 24 Vdc, 16.7 mA, 0.4 W
Descripciones
Descripciones de Panasonic HL1-HP-DC24V-F suministradas por sus distribuidores.
HL Series 15 A SPDT 24 VDC Through Hole Space Saving General Purpose Power Relay
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 0.037A (Coil), 24VDC (Coil), 900mW (Coil), DC Input, AC Output
RELAY, POWER, SPDT, 24VDC, 15A, PCB; Product Range:PANASONIC EW - HL Series; Coil Voltage:24VDC; Contact Current:15A; Contact Voltage VAC:125V; Contact Configuration:SPDT; Coil Resistance:650ohm; Relay Mounting:Through Hole ;RoHS Compliant: Yes