Panasonic HE1AN-Q-AC120V
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 120V | Panasonic Electronic Components HE1AN-Q-AC120V
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Panasonic HE1AN-Q-AC120V.
element14
Datasheet9 páginasHace 16 años
Datasheet0 páginasHace 0 años
Panasonic
IHS
JRH Electronics
Electro Sonic
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-0.04%
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
PanasonicHE1AN-AC120V
Relay Power SPST-NO 277VAC 120VAC Quick Connect Carton/Case
Relay Power SPST-NO 277VAC 110VDC Quick Connect Carton/Case
PanasonicHE1AN-DC110V
Power Relay 110VDC 30A SPST-NO(50x33x46.2)mm Plug-In
TE Connectivity1-1393210-9
Power Relay, SPST-NO, 48 VDC, 30 A, T9A Series, Through Hole, Non Latching
TE Connectivity5-1419102-8
T9A Series General Purpose DC Coil Electromechanical Relay SPST 30A 48VDC 2304Ohm Flange Mount
TE ConnectivityT9AS1D22-48
Electromechanical Relay 48VDC 2.304KOhm 30A SPST-NO (32.51x27.43x27.94)mm THT Industrial Relay
Descripciones
Descripciones de Panasonic HE1AN-Q-AC120V suministradas por sus distribuidores.
Power Relay 100/120VAC 30A SPST-NO(60x33x46.2)mm Flange
HE Series 30 A SPST 120 VAC Through Hole Non-Polarized Compact Power Relay
Electromechanical Relay SPST-NO 30A 120VAC Flange Mount
Power/Signal Relay, SPST, Momentary, 2700mW (Coil), 30A (Contact), 30VDC (Contact), AC Input, AC/DC Output, Panel Mount
POWER RELAY, SPST-NO, 120VAC, 30A, PANEL; POWER RELAY, SPST-NO, 120VAC, 30A, PANEL; Relay Type:Power; Coil Voltage VAC Nom:120V; Contact Current Max:30A; Contact Voltage AC Nom:277V; Contact Voltage DC Nom:30V; Contact Configuration:SPST-NO; Coil Type:AC Monostable
Power Relay; Series:HE; Relay Type:High Capacity; Coil Voltage VAC Nom:120V; Coil Resistance:5200ohm; No. of Poles:1; Contacts:SPST-NO; Contact Voltage AC Max:277V; Contact Current AC Max:30A; Relay Mounting:PC Board; Width:33mm ;RoHS Compliant: Yes