Panasonic ERJU08F15R0V
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 15ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Panasonic ERJU08F15R0V.
Master Electronics
Datasheet3 páginasHace 8 años
Newark
Electro Sonic
Burklin Elektronik
Componentes relacionados
PanasonicERJ-8ENF15R0V
Res Thick Film 1206 15 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
250mW Thick Film Resistors 300V ±1% ±100ppm/℃ 15Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-0715RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 15Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
SMD Chip Resistor, 15 Ohm, ± 1%, 250 mW, 1206 [3216 Metric], Thick Film, General Purpose
Descripciones
Descripciones de Panasonic ERJU08F15R0V suministradas por sus distribuidores.
Thick Film Resistors - SMD 1206 1% 15ohm Anti-Sulfur AEC-Q200
1206 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 1206 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 15OHM
Panasonic ERJU08F15R0V - Anti-Sulfurated Chip Resistors
Res, Thick Film, 15R, 1%, 0.25W, 1206; Resistance:15Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Sulfur Resistant; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-U08F15R0V
RES, THICK FILM, 15R, 1%, 0.25W, 1206; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 15ohm; Product Range: -; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (07-Jul-2017); Resistor Mounting: Surface Mount Device