Panasonic ERJPA2F2201X
Res Thick Film 0402 2.2K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Panasonic ERJPA2F2201X.
JRH Electronics
Datasheet8 páginasHace 11 años
Newark
Cadena de suministros
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2015-06-05
Componentes relacionados
PanasonicERJ-2RKF2201X
Res Thick Film 0402 2.2K Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0402 2.2K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0402FR-072K2L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 2.2kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 2.2K Ohm 1% 0.2W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
TE Connectivity4-1676480-3
Res Thick Film 0402 2.2K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
Yageo GroupAC0402FR-072K2L
Res Thick Film 0402 2.2K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descripciones
Descripciones de Panasonic ERJPA2F2201X suministradas por sus distribuidores.
200mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 2.2kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 2200ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
2.2 kOhms 0.25W 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film Chip Resistor
Thick Film Resistors - SMD 0402 1% 2.2Kohm Anti-Surge AEC-Q200
0402 High Power Anti-Surge Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-PA2F2201X
0402 (1005Metric) 0402 ERJ 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.2W 1/5W 2.2kOhms ±100ppm/C