Panasonic ERJP6WF1002V
Res Thick Film 0805 10K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
NRND
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Panasonic ERJP6WF1002V.
IHS
Datasheet6 páginasHace 5 años
ODG (Origin Data Global)
Newark
JRH Electronics
TME
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-26.79%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
SnapEDA
SímboloFootprint
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-08-02
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRFND (Last Updated: 6 months ago)
Componentes relacionados
PanasonicERJP6WF1102V
Res Thick Film 0805 11K Ohm 1% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Paper T/R
PanasonicERJP6WF9101V
Res Thick Film 0805 9.1K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJP06F1002V
Res Thick Film 0805 10K Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descripciones
Descripciones de Panasonic ERJP6WF1002V suministradas por sus distribuidores.
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 10 kΩ, 0.5 W, ±1 %, ERJP6WF1002V
0805 ANTI-SURGE CHIP RESISTOR / 0805 ANTI-SURGE CHIP RESISTOR, 1%, 10KOHM
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 10000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.5W 1/2W 10kOhm ±200ppm/C
ERJ Series 0805 1 kOhm 0.5 W ±1 % ±200 ppm/°C Anti-Surge Thick Film Resistor
THICK FILM SMNT FIXED RESISTOR 0805 CASE 10KOHM +/-1% 0.5W +/-200PPM/DEGC
Thick Film Resistors - SMD 0805 10Kohms 1% Anti-Surge AEC-Q200
Anti-Surge Chip Resistor (Double-sided resistive), 10000 ½, 1 %, 0.5 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJP6WF1002V - Small & High Power Chip Resistors
Res, Thick Film, 10K, 1%, 0.5W, 0805; Resistance:10Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film (Double Sided); Resistor Type:Anti-Surge Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-P6WF1002V
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 10 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 500 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±200 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.65 / Body Width mm = 1.25 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0805