Panasonic ERJP06F1502V
Res Thick Film 0805 15K Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Panasonic ERJP06F1502V.
IHS
Datasheet9 páginasHace 5 años
Newark
Farnell
Master Electronics
TME
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-59.27%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
SnapEDA
SímboloFootprint
Descargar
Ultra Librarian
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Componentes relacionados
PanasonicERJ6ENF1502V
Res Thick Film 0805 15K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
125mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±100ppm/℃ 15kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805FR-0715KL
Res Thick Film 0805 15K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRG0805F15K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.125W, 15000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
TE ConnectivityCRGH0805F15K
Res Thick Film 0805 15K Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Resistor, Thick Film Chip; 15 K Ohms; Case 0805; 0.125W; +/-1%; SMD; 100ppm/K; 150V
Yageo GroupAC0805FR-0715KL
Res Thick Film 0805 15K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Descripciones
Descripciones de Panasonic ERJP06F1502V suministradas por sus distribuidores.
Res Thick Film 0805 15K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 15 kΩ, 0.5 W, ±1 %, ERJP06F1502V
ERJ FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 15kOhm 0.5W 1/2W
Anti-Surge /Anti-Pulse High Power Thick Film Chip Resistors / 0805 / 1% / 15000O
Anti-Surge Chip Resistor, 0805 Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-P06F1502V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 15000ohm, 400V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Anti-Surge Chip Resistor, 0805 1%, 15Kohm, 7 Reel
Thick Film Resistors - SMD 0805 15Kohms 0.5W 1% AEC-Q200
Panasonic ERJP06F1502V - Small & High Power Chip Resistors
RES, 15K, 1%, 0.5W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 15kohm; Product Range: ERJP06 Series; Voltage Rating: 400V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance Tole
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 15 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 500 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 400 / Temperature Coefficient = 100 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.25 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0805