Panasonic ERJP03F3012V
Res Thick Film 0603 30.1K Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Panasonic ERJP03F3012V.
IHS
Datasheet9 páginasHace 5 años
Newark
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Burklin Elektronik
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-100%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
SnapEDA
SímboloFootprint
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Componentes relacionados
PanasonicERJPA3F3012V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 30.1k Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJP03F3302V
Res Thick Film 0603 33K Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJP03F2742V
Res Thick Film 0603 27.4K Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
333.333mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 33kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 30K Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRGH0603F33K
Res High Power Thick Film 0603 33k Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Descripciones
Descripciones de Panasonic ERJP03F3012V suministradas por sus distribuidores.
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 30.1 kΩ, 0.2 W, ±1 %, ERJP03F3012V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 30100ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES SMD 30.1 KOHM 1% 1/5W 0603
Panasonic ERJP03F3012V - Small & High Power Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 30.1 Kohm, 200 Mw, - 1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-P03F3012V
RES, 30K1, 1%, 0.2W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 30.1kohm; Product Range: ERJP03 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance T
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 30.1 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 200 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±200 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 0.8 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0603