Panasonic ERJ6GEYJ562V
Res Thick Film 0805 5.6K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Panasonic ERJ6GEYJ562V.
Newark
Datasheet0 páginasHace 0 años
Datasheet6 páginasHace 7 años
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
TME
Cadena de suministros
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Componentes relacionados
Res Thick Film 0805 5.6K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 5.6K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 5.1K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 5100ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Descripciones
Descripciones de Panasonic ERJ6GEYJ562V suministradas por sus distribuidores.
125mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 5.6kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
ERJ Series 0805 5.6 kOhm 0.125 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Resistor,Thick Film,Res 5.6 Kilohms,Pwr-Rtg 0.125 W,Tol 5%,SMT,0805,Cut Tape
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 5600ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 5.6kOhm ±200ppm/C
Thick Film Chip Resistor, 5600 ½, 5 %, 0.125 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ6GEYJ562V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 2 x 1.25 x 0.6 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: 0805 Resistor type: Thick Film Power Rating: 125 mW Rated voltage: 150 V Resistance: 5.6 kOhm
RESISTOR, 0805, 5K6 5%, 0.125W; Product Range:PANASONIC - ERJ Series Thick Film Chip Resistor; Resistance:5.6kohm; Power Rating:125mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Voltage Rating:150V; Resistor Mounting:SMD